Ještě nevím, jaké oplocení zvolit

Volba správného typu oplocení vychází z účelu použití a výše finančních prostředků, které uvažujete do oplocení investovat. K oplocení zahrad rodinných domů, sadů, ale také průmyslových areálů je pořád nejoblíbenější způsob levné poplastované pletivo. Stále častěji se začíná používat pro svoje výhody také svařované pletivo (svařovaná síť) k oplocení rodinných domů. K oplocení průmyslových areálů. veřejných a administrativních budov se nejčastěji využívá průmyslové oplocení (plotové panely 2D a 3D). V posledních letech roste obliba plotových panelů také při oplocení rodinných domů a chalup.

Pro snadnější orientaci a výběr oplocení jsme pro Vás připravili orientační cenový přehled jednotlivých typů oplocení.

Správná výška oplocení?

Volba správné výšky oplocení vychází především z účelu, jaký má daný plot plnit. Chceme-li především zviditelnit hranici pozemku, volíme spíše oplocení s menší výškou. Naopak pokud je pro nás prioritou ochrana majetku a případné odrazení zloděje, vybíráme vyšší typy oplocení. Dalším faktorem je zohlednění výšky sousedního oplocení, od kterého by se náš plot neměl výrazně výškově lišit.

< 100 cm
Oplocení s výškou do jednoho metru plní spíše estetickou funkci. Nijak výrazně nezastiňuje plochu trávníků a předzahrádek. Vhodná varianta pro ty, kdo chtějí mít oplocení spíše jako estetický doplněk. Nejčastější použití je při oplocení dětských hřišť, pískovišť a předzahrádek či záhonů pomocí dekoračního pletiva.

100-150 cm
Oplocení s výškou panelů do 150 cm představuje optimální kompromis mezi estetikou oplocení a požadavkem na bezpečnost. Jedná se o velmi oblíbenou výšku oplocení k oddělení Vašeho a sousedova pozemku. Nejčastější použití je u oplocení rodinných domů, zahrad, městských parků, apod.

150-180 cm
Oplocení s výškou panelů vyšší než 150 cm představují již dostatečnou bezpečnostní bariéru a odrazují případného nevítaného návštěvníka. Za ideální výšku oplocení rodinného domu lze považovat právě jeden a půl metru, obecně by neměl být vyšší než člověk. Nejčastější typ oplocení pro rodinné domy a sportovní areály.

>180 cm
Oplocení s výškou panelů vyšší než 180 cm představují již vysoký stupeň zabezpečení pozemku. Při sjednávání pojištění nemovitostí požaduje většina pojišťoven oplocení daného objektu s minimální výškou 180 cm. Touto výškou oplocení je vytvořena dostatečná bezpečnostní bariéra. Nejčastější využití je při oplocení průmyslových areálů, firemních objektů, sportovních hřišť, apod.

KONTAKTUJTE NÁS